Koffieaccessoires voor filterkoffie, espresso en melk
Koffieaccessoires zijn het toebehoren waarmee je thuis koffie zet, afweegt, opschuimt en serveert: een dripper met papieren filters, een tamper, een melkkannetje of een precisieweegschaal. Bij Café du Jour vind je koffieaccessoires van onder meer Hario, AeroPress, Chemex, JoeFrex, Motta en Macap. Kies eerst op je zetmethode: voor filterkoffie met de hand een Hario V60-dripper of een Chemex met de passende filters, voor espresso een tamper die past in de zeef van je filterhouder, en voor cappuccino een melkkannetje in inox. Gereedschap voor de gevorderde thuisbarista vind je bij de barista-tools.

- Chemex koffiefilters - FSU-100 Bonded (gevouwen) & natuurlijk - 100 stuksChemexVanaf 11,740,12 / stuk
- JoeFrex Espresso glas - met markeringen voor instellen machine - 1 stukJoeFrexVanaf 4,274,27 / stuk
- Chemex koffiefilters 3 kops - FP-2N Bonded (ongevouwen, ongebleekt) - 100 stuksChemexVanaf 12,300,12 / stuk
- JoeFrex Precisieweegschaal - espresso weegschaal - 0,1 tot 800 gramJoeFrexVanaf 18,0118,01 / stuk
- Outin Nano - draagbare elektrische espressomachine - capsules & gemalen koffieOutin149,99142,49 / stuk
- Blindfilter inox ø 58 mm - Café du Jour - voor het reinigen van espressomachinesCafé du JourNormale Prijs 4,95 Aanbiedingsprijs 4,644,64 / stuk
- Blindfilter rubber universeel ø 50 mm - Café du Jour - reinigingstool voor espressomachinesCafé du JourVanaf 2,802,80 / stuk
- Eltek Mechanische Aquastop - zonder elektriciteit - voor Koffiemachine, Wasmachine en AfwasmachineEltekVanaf 20,8520,85 / stuk
Koffieaccessoires voor filterkoffie: dripper, filter en waterkoker
Voor filterkoffie met de hand kies je eerst de dripper of koffiemaker, want die bepaalt welk filter je nodig hebt. De Hario V60-dripper bestaat in maat 01 voor 1 tot 2 tassen en in maat 02 voor 1 tot 4 tassen, in plastic, glas of porselein, en er passen alleen Hario V60-koffiefilters van dezelfde maat in. De Chemex Classic zet ongeveer drie of zes tassen en werkt met eigen Chemex-filters: FP-2 of FP-2N voor de driekops, FS-100 of FSU-100 voor de zeskops. De AeroPress, de AeroPress Go en de AeroPress Clear gebruiken papieren microfilters. Om rustig op te gieten neem je een waterkoker met zwanenhals, zoals de Hario V60-waterkoker van 800 ml.
Koffieaccessoires voor espresso: tamper, weegschaal en uitklopbak
Voor espresso uit een machine met filterhouder is de tamper het belangrijkste accessoire; die moet dezelfde diameter hebben als de zeef. De Motta-tamper past in filterbakjes van 58 mm, de maat van veel semiprofessionele en professionele espressomachines. De Macap CPS is een automatische tamper met tampers van 52 mm en 57,5 mm. Een weegschaal die tot op 0,1 g weegt, zoals de JoeFrex-precisieweegschaal of de MHW-3BOMBER Cube Mini 3.0 Pro met timer, toont hoeveel gemalen koffie je gebruikt, en in de JoeFrex-uitklopbak klop je de koffiekoek uit. Koffiebonen voor je espressomachine vind je bij de espressokoffie.
Melkkannetje en thermometer voor cappuccino en latte
Voor cappuccino en latte heb je een melkkannetje nodig om melk op te schuimen, en de inhoud kies je op het aantal tassen. Het JoeFrex-melkkannetje bestaat in 350 ml voor 1 cappuccino, 590 ml voor 2 en 950 ml voor 3 tot 4 cappuccino's; de matzwarte inox kannetjes van Café du Jour zijn er in 350 ml en 600 ml. Op de schaal van de melkthermometer met klem staat voor cappuccinomelk 66 °C tot 77 °C, en met de cacaostrooier werk je de cappuccino af.
Accessoires voor cold brew, ijskoffie en zelf malen
Voor cold brew kies je een pot of fles met ingebouwd filter, waarin gemalen koffie urenlang in koud water trekt in de ijskast: de Hario Mizudashi van 600 ml of 1.000 ml, of de Hario Filter-in Coffee Bottle van 750 ml. Een ijskoffiemaker zoals de Hario V60 Iced Coffee Maker of de Hario V60 Fretta laat warme filterkoffie meteen over ijs druppelen. Wie zelf maalt, neemt een handmolen met keramische maalschijven, zoals de Hario Mini Slim Plus of de Hario Skerton N, en een JoeFrex-koffieclip sluit een geopende zak koffiebonen weer af.
Koffiefilters en onderhoud van je espressomachine
Voor een gewoon filterkoffiezetapparaat zijn er Filtropa-koffiefilters in maat 4; let op, want maat 2 en maat 4 zijn niet uitwisselbaar. Voor het onderhoud van een espressomachine vind je een blindfilter van 58 mm, een rubber blindfilter van 50 mm en een groepborstel, en reinigingsmiddelen staan bij onderhoud en reiniging. Geschenksets met koffie, om samen met een accessoire te geven, vind je bij de koffiegeschenken.




























































