Begin 1500 zetten de Spanjaarden voet aan wal in Mexico en zagen ze voor het eerst de Azteken en cacao. Cacao was zo waardevol voor de Azteken dat deze zelfs als betaalmiddel werd gebruikt. De cacao uit de provincie Chiapas was de eerste cacao die de Spanjaarden meenamen naar Europa. Vandaag de dag wordt in de provincie Chiapas en Tabasco nog steeds de meeste cacao geteeld van Mexico. Chiapas en Tabasco zijn goed voor 99% van de totale cacao teelt van Mexico. Van de totale productie, 18.000 ton uit Tabasco en 4500 ton uit Chiapas, wordt er elk jaar maar 100 ton uitgevoerd.
Krak Chocolade is het bedrijf van bean-to-bar chocolatier Mark Schimmel. Waar de meeste chocolatiers en banketbakkers gebruikmaken van gesmolten fabriekschocolade, beheerst Mark het hele proces zelf.
Het selecteren van cacaobonen, per oogstjaar, van bijzondere herkomst, het roosteren en het walsen van de chocolade zorgt voor unieke smaken die je niet terugvindt in supermarktchocoladerepen.
Beoordelingen
Schrijf uw eigen review
Veelgestelde vragen
Klantvragen
Geen vragen
Heeft u gevonden wat u zocht?
Cafedujour.nl is beoordeeld met 4.9 / 5op basis van Google klantreviews